top of page
Umbrellas in a busy street_edited.jpg

_ CYBERJAPAN / 14 dni { . . .

. . . L O A D I N G . . . 
{ . . . }
{ . . . }

_ >> To wyjątkowa przygoda w kraju neonów i wszechobecnej technologii, nawiązująca do Cyberpunkowych światów znanych z twórczości Mikea Pondsmitha, gry studia CD Projekt Red "Cyberpunk 2077" oraz japońskich animacji takich jak "AKIRA", "Ghost in the Shell" czy "Cyberpunk : Edgerunners"
A wszystko to w towarzystwie 
Mateusza Działowskiego "Pana Mateusza", r
edaktora, wideo - felietonisty, mistrza gry fabularnych RPG, będącego wielkim sympatykiem cyberświatów, którymi inspirowany jest plan wyprawy.

 


_ Dlaczego warto wybrać CYBERJAPAN?
 
_ >>  nietuzinkowa przygoda inspirowanym światem Cyberpunka, czerpiąca garściami z twórczości Mikea Pondsmitha oraz klasyków takich jak "AKIRA" czy "Ghost in the Shell";
_ >> 6 wyjątkowych sesji RPG osadzonych w świecie "Cyberpunk RED" w anturażu japońskich metropolii, prowadzonych przez Mateusza Działowskiego "Pana Mateusza";
_ >> odwiedziny Hiroszimy i Nagasaki, historycznych miastach dotkniętych wybuchem bomby atomowej w 1945 roku;
_ >> rejs na "wyspę duchów" Hashima [ Gunkanjima ];
_ >> dwie wizyty w Sento [ japońskich łaźniach / spa ].

_ MAPA WYPRAWY

MAPA WYPRAWY - CYBERJAPAN.png

_ PLAN WYPRAWY

 _ Dzień / 01 / NEO - TOKIO

 _ Dzień / 02 / JOKOHAMA

 _ Dzień / 03 / NEO - TOKIO

 _ Dzień / 04 / NEO - TOKIO

 _ Dzień / 05 / OSAKA

 _ Dzień / 06 / OSAKA

 _ Dzień / 07 / KOBE

 _ Dzień / 08 / HIROSHIMA

 _ Dzień / 09 / MIYAJIMA

 _ Dzień / 10 / FUKUOKA

 _ Dzień / 11 / NAGASAKI

 _ Dzień / 12 / HASHIMA [ Gunkanjima ]

 _ Dzień / 13 / NEO TOKIO 

 _ Dzień / 14 / NEO TOKIO

_ SZCZEGÓŁOWY PLAN WYPRAWY [ PDF ]

_ FUKUOKA


_ >> Fukuoka ze względu na niewielką odległość od kontynentalnej Azji  [ Seul znajduje się bliżej niż Tokio ], była i jest ważnym miastem portowym w Japonii. Niestety taka lokalizacja w XIII wieku skutkowała licznymi najazdami ze strony Mongołów. Dzisiejsze Fukuoka jest efektem połączenia w 1889 roku, dwóch miast - portowego Hakata oraz zamkowej Fukuoki. Hakata nie została jednak całkowicie zapomniana. Nazwę przejęła dzielnica centrala wraz z głównym dworcem kolejowym.
 

" A gdyby mózg cybernetyczny wytworzył własną duszę. Gdyby to się udało, czym wobec tego było by człowieczeństwo?

Motoko Kusanagi [ Ghost in the Shell ]

_ NEO TOKIO
_ Akihabara


_ >> Dzielnica Akihabara to kwintesencja współczesnej Japonii. Czerpie ona swoją nazwę od pobliskiej stacji kolejowej, która pełni rolę " bramy " do świata elektroniki, salonów gier, Maid Cafe itp. To tu panuje największe zagęszczenie "Otaku" [ sympatyk japońskiej popkultury, głównie anime, mangi i gier komputerowych ] na m2 w całej Japonii.

Image by FLY:D
Image by Jezael Melgoza

_ JOKOHAMA


_ >> Jokohama to drugie co do wielkości miasto w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dumą Jokohamy jest nabrzeże portowe zaadaptowane na atrakcję turystyczną. Minato Mirai 21, bo o nim mowa, to kompleks rozrywkowo - handlowy z lunaparkiem, centrami handlowymi oraz tarasem widokowym zlokalizowanym w Landmark Tower [ Sky Garden Observatory ]. Nocą z jego szczytu, roztacza się najpiękniejsza urbanistyczna panorama na świecie. W Jokohamie znajduje się również największa chińska dzielnica w Japonii, której nie wypada nie odwiedzić.

_ KOBE


_ >> Kobe to stolica prefektury Hyogo i jedno z dziesięciu największych miast Japonii. Dzięki położeniu pomiędzy morzem a górą Rokko, miasto jest uważane za jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Kraju Kwitnącej Wiśni. Kobe było jednym z pierwszych portów, które otwarto na handel zagranicznego w XIX wieku. W roku 1995, miasto nawiedziło potężne trzęsienie ziemi [ 7,3 stopnia w skali Richtera ], w którym zginęło ponad 5000 osób i zrównało z ziemią dziesiątki tysięcy budynków. Dzisiaj miasto jest całkowicie przebudowane i nie widać skutków kataklizmu. 

Image by Venti Views
Image by Steffen Triekels

_ HIROSHIMA


_ >> 6 sierpnia 1945 roku, startująca z wyspy Tinian superforteca B - 29 [ Enola Gay ] lotnictwa USA, zrzuciła na miasto czterotonową uranową bombę atomową Little Boy. Z powodu bombardowania, Hiroshima stała się znana na całym świecie. Była to jednak sława, której nikt mieszkańcom nie zazdrościł. Prawie wszystko w promieniu dwóch kilometrów zniknęło z powierzchni ziemi, zabijając natychmiast ponad 78 000 mieszkańców i ciężko raniąc kolejne 37 000 osób. Na zgliszczach zbudowano nową Hiroshimę. Dzięki temu nie widać ogromu tragedii jaki się tu wydarzyła. 

_ NAGASAKI


_ >> To koleje z ważnych miast portowych Kraju Kwitnącej Wiśni, położonych najbliżej kontynentu azjatyckiego, Nagasaki przez stulecia odgrywało istotną rolę w handlu zagranicznym i było jednym z niewielu otwartych portów w okresie izolacji Japonii. Współcześnie świat nierozerwalnie kojarzy miasto z II Wojną Światową, a konkretniej z wydarzeniami z 9 sierpnia 1945 roku. Tego dnia o godzinie 11 : 02 amerykański Boeing B-29 [ Bockscar ], zrzucił na Nagasaki drugą, plutonową bombę atomową [ Fat Man ], która spustoszyła blisko połowę miasta i zabiła ponad 75 000 osób. Bomba wybuchła na przedmieściach Nagasaki, a dokładniej nad katedrą Urakami [ wówczas największą katedrą w Wschodniej Azji ]. Pierwotnie celem bombardowania było miasto Kokura, jednak z powodu zachmurzenia, zdecydowano się zaatakować cel rezerwowy, którym było Nagasaki.
 

Ciekawe doświadczenie, żyć w strachu, czyż nie? Tak właśnie czuje się niewolnik. ​

Roy Batty [ Blade Runner ]

_ GOŚĆ SPECJALNY WYPRAWY

_ Mateusz Działowski "Pan Mateusz"


_ >> Redaktor i wideo-felietonista, publikujący na łamach kanałów TVGry i TVFilmy. Współtwórca projektu Gospoda RPG, w ramach którego wraz z grupą przyjaciół, zgłębia meandry papierowych gier RPG. Zapalony entuzjasta Cyberpunka, orędownik kina grozy oraz współprowadzący podcast Koszmarne Horrory.
 

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter