top of page
Image by Thomas Marban

JAPONIA: SHIROMARU ( 日本 : 白丸 )  / 14 dni

Dlaczego warto wybrać JAPONIĘ: SHIROMARU?
 

  • wyjątkowa noc w riokanie (hotel w tradycyjnym japońskim stylu);

  • przejazdy Shinkansenami (szybkie pociągi - bullet train);

  • wizyta w Zamku Kumamoto / Zamek Miłorzębu, jedynym z trzech głównych "feudalnych fortec" Japonii;

  • wizyta w Hiroszima i Nagasaki miastach, które "powstały z gruzów" po II Wojnie Światowej;

  • rejs po jeziorze Ashinoko i niezapomniany widok na Górę Fuji;

  • wizyta w Sento (japońskich łaźniach/spa).


Wariant ten powinien zainteresować osoby, które pragną przeżyć swoją przygodę życia w wersji komfort, a kwestia kosztów to sprawa drugorzędna. Noclegi w hotelach ★★★ / ★★★★ oraz riokanie. Podróż pomiędzy miastami kluczowymi szybką koleją - Shinkansen oraz wypełniony po brzegi atrakcjami plan wyprawy, to tylko nieliczne z atutów, jakie daje wybór tego wariantu odkrywania prawdziwego oblicza Japonii z Wataridori.

MAPA WYPRAWY

PLAN WYPRAWY - JAPONIA SHIROMARU 2025.PNG

PLAN WYPRAWY

Image by Gianluca Tristo

HAKONE


Hakone to jeden z najsłynniejszych japońskich obszarów gorących źródeł  (onsenów), bogaty w dziewiczą przyrodę, w niewielkiej odległości od Tokio. Hakone jest jednym z ulubionych miejsc Tokijczyków, którzy "uciekają" ze stolicy od zgiełku dużego miasta w poszukiwaniu chwili oddechu. Starożytne kratery, góry, niemalże mityczne jezioro, świątynie oraz zamek, to wizytówka tego miejsca. Ta zdumiewająca miejscowość w prefekturze Kanagawa znajduje się zaledwie 80 km od stolicy Japonii i leży w kraterze wygasłego wulkanu w paśmie górskim u stóp góry Fuji. Historycznie pełniła ona funkcję miejsca odpoczynku dla strudzonych wędrowców, podróżujących pomiędzy Kioto a Tokio. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w regionie Kanto, oferujące fantastyczny widok na górę Fuji, piękne jezioro Ashinoko oraz liczne ryokany i gorące źródła.
 

NAGASAKI


To koleje z ważnych miast portowych Kraju Kwitnącej Wiśni, położonych najbliżej kontynentu azjatyckiego, Nagasaki przez stulecia odgrywało istotną rolę w handlu zagranicznym i było jednym z niewielu otwartych portów w okresie izolacji Japonii. Współcześnie świat nierozerwalnie kojarzy miasto z II Wojną Światową, a konkretniej z wydarzeniami z 9 sierpnia 1945 roku. Tego dnia o godzinie 11:02 amerykański Boeing B-29 (Bockscar), zrzucił na Nagasaki drugą, plutonową bombę atomową (Fat Man), która spustoszyła blisko połowę miasta i zabiła ponad 75 000 osób. 
 

Image by Laurent Gence

TOKIO
Shibuya


10 lat - tyle na swojego pana profesora Ueno, czekał na stacji Shibuya pies rasy akita. Hachiko, bo o nim mowa, stał się symbolem dzielnicy, a w miejscu w którym czekał Japończycy wznieśli pomnik upamiętniający lojalność i oddanie czworonoga. Szibuya to dzielnica o charakterze handlowo - rozrywkowym, która oprócz akity słynie z zatłoczonego przejścia dla pieszych oraz z najbardziej ruchliwej stacji kolejowych w Tokio (stacja Shibuya, obsługuje około 12 milionów pasażerów miesięcznie).
 

Image by JL Lacar
Image by Tayawee Supan

MIYAJIMA
(ITSUKUSHIMA JINJA)


Itsukushima Jinja to mała wyspa, znana ze swojej wspaniałej bramy Torii, która podczas przypływu wydaje się "unosić na wodzie". Ów widok należny do jednego z trzech najpiękniejszych pejzaży, jakich można uświadczyć w Japonii (kolejne dwa to: zatoka Matsushima "wyspy sosen" oraz mierzeja Amanohashidate "droga do nieba"). Chociaż oficjalnie wyspa nazwana została Itsukushima Jinja, powszechnie określana jest jako Miyajima (co w wolnym tłumaczeniu oznacza "świątynna wyspa"). 
 

Image by Ryoji Iwata

NAMBA
(MINAMI-NAMBA)


Nie ma bardziej charakterystycznego miejsca w Osace od wyżej wymienionej dzielnicy. Wizytówką Namby jest neon z wizerunkiem Glico Mana oraz gigantyczny krab Kani Doraku, który zdobi elewacje jednego z budynków. Minami to miejsce rozrywki, zabawy oraz pysznego jedzenia. Lokalnym specjałem są Takoyaki (kulki z ciasta i kawałków ośmiornicy, podawane z gęstym sosem sojowym i majonezem).
 

Image by Kazushi Saito

KAMAKURA
JOKOHAMA


Kamakura to kolejna ex-stolica Japonii. Miasto pełniło tą funkcję od 1192 do 1333 roku. Najsłynniejszym lokalnym zabytkiem jest bez wątpienia majestatyczny posąg Wielkiego Buddy (Daibutsu). Burzliwe losy buddy z brązu związane z tsunami, które nawiedziło okolicę sprawiły, że znajduje się on obecnie pod gołym niebem. Oprócz obiektów świątynnych, charakterystycznym znakiem rozpoznawczym "Kioto wschodniej Japonii" jest plaża pokryta ciemnym piaskiem wulkanicznym, skupiająca miłośników windsurfingu.

Jokohama to drugie co do wielkości miasto w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dumą Jokohamy jest nabrzeże portowe zaadaptowane na atrakcję turystyczną. Minato Mirai 21, bo o nim mowa, to kompleks rozrywkowo - handlowy z lunaparkiem, centrami handlowymi oraz tarasem widokowym zlokalizowanym w Landmark Tower (Sky Garden Observatory). Nocą z jego szczytu, roztacza się najpiękniejsza urbanistyczna panorama na świecie. W Jokohamie znajduje się również największa chińska dzielnica w Japonii, której nie wypada nie odwiedzić.

 

LOKALNE SMAKI

 

Kuchnia ojczyzny Gejsz i Samurajów szturmem podbija serca i kubki smakowe ludzi na całym świecie.  Japońska dieta składa się w dużej mierze z wszelkiej maści ryb, owoców morza, warzyw oraz ryżu, a wszystko to okraszone dużą ilością sosu sojowego. Może się to wydać zaskakujące ale sushi z którego słynie Kraj Kwitnącej Wiśni, nie jest głównym smakołykiem tej części świata. 

 

Podczas naszej wspólnej wyprawy przyjdzie nam skosztować między innymi: Japońskie Curry Rice, które to uznawane jest za najlepszą potrawę na świecie. Okonomiyaki - "naleśnik", którego głównym składnikiem jest kapusta pekińska. Takoyaki - smażone kulki z ciasta, wypełnione ośmiornicą oraz znane wszystkim Ramen w wielu odsłonach. Nie można oczywiście zapomnieć o lokalnych "słodkościach".  Dango – kluski robione z mochiko (mąki ryżowej). Taiyaki - ciasteczka w kształcie ryby, nadziewane słodką pastą z czerwonej fasoli azuk. Melonpan - słodka bułka pokryta cienką warstwą kruchego ciasta.

TRANSPORT

 

Wycieczki do Japonii nieodzownie kojarzą się z autokarem pełnym turystów, jeżdżącym z punktu "a" do punktu "b", nie z Wataridori! Podczas naszej wspólnej wyprawy, będziemy korzystać z lokalnego transportu: pociągi, metro, tramwaje, autobusy, promy oraz statki. Pomiędzy miastami kluczowymi, czeka nas niezapomniana podróż Shinkansenem (szybki pociąg - bullet train), który to bez wątpienia jest wizytówką i symbolem technologicznej potęgi Kraju Kwitnącej Wiśni.

Image by Antoine Cantoro

KIOTO


Kioto to stara stolica Japonii. Miasto pełniło tą zaszczytną funkcję od roku 794 do 1868 roku. Obecnie jest ono siódmym co do wielkości miastem w kraju. Podczas wieloletniej historii, Kioto było niszczone poprzez wojny i pożary. Jednak największe spustoszenie, które mogło zrównać miasto z ziemią, nie miało ostatecznie miejsca. Ze względu na swoją wartość historyczną, Kioto usunięto z listy celów bombardowania atomowego podczas II Wojny Światowej. Gejsze, świątynie, kapliczki oraz inne budynki historycznie, to bez wątpienia wizytówka tego miejsca.
 

NOCLEGI

 

Intensywne, pełne wrażeń zwiedzanie potrzebuje zwieńczenia w postaci snu. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego miejsca w których przyjdzie nam zregenerować siły są dobierane skrupulatnie pod kątem standardów panujących oraz ich lokalizacji. Podczas wspólnej podróży spędzimy 13 nocy w hotelach ★★★ / ★★★★ gwiazdkowych (pokoje 2 osobowe) oraz 1 noc w ryokanie (pokoje 2-4 osobowe). 

Poniżaj znajdziesz przykładowe zdjęcia miejsc w których przyjdzie nam nocować podczas wyprawy do Kraju Kwitnącej Wiśni.