top of page
Image by Nagara Oyodo

JAPONIA: BAKUPAKU ( 日本 : バクパク ) / 14 dni

Dlaczego warto wybrać JAPONIĘ: BAKUPAKU?
 

 • intensywne zwiedzanie i eksplorowanie Kraju Kwitnącej Wiśni "z plecakiem";​
   

 • wędrówka szlakiem turystycznym do wodospadu Mino;​
   

 • podziwianie panoramy Jokohamy (budynek Landmark), Osaki (Umeda Sky Building, Diabelski Młyn Tempozan, wieża Tsutenkaku);
   

 • podziwianie jednego z trzech najpiękniejszych pejzaży Kraju Kwitnącej Wiśni (Miyajima - "chram unoszący się na wodzie");
   

 • rejs po jeziorze Ashinoko i niezapomniany widok na Górę Fuji;
   

 • wizyta w Sento (japońskich łaźniach/spa).


Wariant ten powinien zainteresować osoby chcące przeżyć nad wyraz aktywną przygodę życia, nie nadwyrężając nadto domowego budżetu. Podróż "z plecakiem", intensywne zwiedzanie i eksplorowanie, przesuwanie granic swoich możliwości okraszone pięknem ojczyzny gejsz i samurajów. Wyżej wymienione podpunkty, to tylko nieliczne z atutów, jakie daje wybór tego wariantu odkrywania prawdziwego oblicza Japonii z Wataridori.

MAPA WYPRAWY

PLAN WYPRAWY - JAPONIA BAKUPAKU 2025.PNG

PLAN WYPRAWY

Image by Roméo A.

MINO (MINOO, MINOH)


Niepełna 30 minut od centrum Osaki znajduje się wyjątkowe i pełne uroku miejsce, Mino. Ta niepozorna mieścina skrywa szlak turystyczny rozciągający się na przestrzeni około trzech kilometrów wzdłuż pobliskiej rzeki, której zwieńczeniem jest 33 metrowy wodospad. W okresie jesiennym lokalne sklepy oraz przydrożni sprzedawcy serwują przekąskę zwaną Momiji Tempura (liście klonu w cieście, smażone w głębokim tłuszczu).
 

TOKIO
Akihabara


Dzielnica Akihabara to kwintesencja współczesnej Japonii. Czerpie ona swoją nazwę od pobliskiej stacji kolejowej, która pełni rolę "bramy" do świata elektroniki, salonów gier, Maid Cafe itp. To tu panuje największe zagęszczenie "Otaku" (sympatyk japońskiej popkultury, głównie anime, mangi i gier komputerowych) na m2 w całej Japonii. ​
 

Image by Jezael Melgoza
Image by Daniel Gregoire

OSAKA
Shinsekai


Shinsekai (co w wolnym tłumaczeniu oznacza "nowy świat") to dzielnica Osaki, która została "wzniesiona" jeszcze przed wojną. W wyniku przebudowy, po zakończeniu drugiej wojny światowej, obszar ten stał się jednym z najbiedniejszych w całej Japonii. Na początku XX - wieku, dzielnica zaczęła odzyskiwać swój pierwotny blask, a wieża Tsutenkaku (co w wolnym tłumaczeniu oznacza "wieża sięgająca nieba"), stała się ponownie symbolem tego miejsca.
 

HIROSZIMA


6 sierpnia 1945 roku, startująca z wyspy Tinian superforteca B - 29 [ Enola Gay ] lotnictwa USA, zrzuciła na miasto czterotonową uranową bombę atomową Little Boy. Z powodu bombardowania, Hiroshima stała się znana na całym świecie. Była to jednak sława, której nikt mieszkańcom nie zazdrościł. Prawie wszystko w promieniu dwóch kilometrów zniknęło z powierzchni ziemi, zabijając natychmiast ponad 78 000 mieszkańców i ciężko raniąc kolejne 37 000 osób. Na zgliszczach zbudowano nową Hiroshimę. Dzięki temu nie widać ogromu tragedii jaki się tu wydarzyła. 
 

Image by Paul Cuoco
Image by Jay

KIOTO


Kioto to stara stolica Japonii. Miasto pełniło tą zaszczytną funkcję od roku 794 do 1868 roku. Obecnie jest ono siódmym co do wielkości miastem w kraju. Podczas wieloletniej historii, Kioto było niszczone poprzez wojny i pożary. Jednak największe spustoszenie, które mogło zrównać miasto z ziemią, nie miało ostatecznie miejsca. Ze względu na swoją wartość historyczną, Kioto usunięto z listy celów bombardowania atomowego podczas II Wojny Światowej. Gejsze, świątynie, kapliczki oraz inne budynki historycznie, to bez wątpienia wizytówka tego miejsca.
 

Image by Christian Ladewig

TOKIO
Asakusa


Największą i zarazem najbardziej charakterystyczną atrakcją Asakusy jest buddyjska świątynia z VII wieku. By dostać się do jej wnętrza, trzeba przejść przez bramę Kaminari, wizytówkę tej dzielnicy. Po jej przekroczeniu trafiamy prosto w sidła konsumpcji. Ulica Nakamise, kusząc łakociami ze straganów, prowadzi prosto pod drwi Sensoji Temple. Oprócz kompleksu świątyń  na uwagę zasługuje również Wieża Piwna Asashi, która wyglądem przypomina "złotą kupę" (kin no unko) oraz 634 metrowa wieża Tokyo Skytree.
 

LOKALNE SMAKI

 

Kuchnia ojczyzny Gejsz i Samurajów szturmem podbija serca i kubki smakowe ludzi na całym świecie.  Japońska dieta składa się w dużej mierze z wszelkiej maści ryb, owoców morza, warzyw oraz ryżu, a wszystko to okraszone dużą ilością sosu sojowego. Może się to wydać zaskakujące ale sushi z którego słynie Kraj Kwitnącej Wiśni, nie jest głównym smakołykiem tej części świata. 

 

Podczas naszej wspólnej wyprawy przyjdzie nam skosztować między innymi: Japońskie Curry Rice, które to uznawane jest za najlepszą potrawę na świecie. Okonomiyaki - "naleśnik", którego głównym składnikiem jest kapusta pekińska. Takoyaki - smażone kulki z ciasta, wypełnione ośmiornicą oraz znane wszystkim Ramen w wielu odsłonach. Nie można oczywiście zapomnieć o lokalnych "słodkościach".  Dango – kluski robione z mochiko (mąki ryżowej). Taiyaki - ciasteczka w kształcie ryby, nadziewane słodką pastą z czerwonej fasoli azuk. Melonpan - słodka bułka pokryta cienką warstwą kruchego ciasta.

TRANSPORT

 

Wycieczki do Japonii nieodzownie kojarzą się z autokarem pełnym turystów, jeżdżącym z punktu "a" do punktu "b", nie z Wataridori! Podczas naszej wspólnej wyprawy, będziemy korzystać z lokalnego transportu: pociągi, metro, tramwaje, autobusy oraz promy. Pomiędzy miastami kluczowymi, czeka nas wyjątkowa podróż nocnymi autokarami oraz Shinkansenem na trasie z Hiroszima do Tokio.

Image by Alessandro Stech

MIYAJIMA (ITSUKUSHIMA JINJA)


Itsukushima Jinja to mała wyspa, znana ze swojej wspaniałej bramy Torii, która podczas przypływu wydaje się "unosić na wodzie". Ów widok należny do jednego z trzech najpiękniejszych pejzaży, jakich można uświadczyć w Japonii (kolejne dwa to: zatoka Matsushima "wyspy sosen" oraz mierzeja Amanohashidate "droga do nieba"). Chociaż oficjalnie wyspa nazwana została Itsukushima Jinja, powszechnie określana jest jako Miyajima (co w wolnym tłumaczeniu oznacza "świątynna wyspa"). 
 

NOCLEGI

 

Intensywne, pełne wrażeń zwiedzanie potrzebuje zwieńczenia w postaci snu. Podczas wspólnej podróży w wariancie "BAKUPAKU", spędzimy 10 nocy w hotelach ★★ / ★★★ gwiazdkowych (pokoje 2 osobowe), 2 noclegi  w capsule hotel (kapsuły 1 osobowe) oraz 2 noce w autobusach, na trasie pomiędzy miastami kluczowymi.

 

​Poniżaj znajdziesz przykładowe zdjęcia miejsc w których przyjdzie nam nocować podczas wyprawy do Kraju Kwitnącej Wiśni.