top of page
Tradycyjne japońskie kimono

JAPONIA: AKAMARU ( 日本 : 赤丸 ) / 14 dni

Dlaczego warto wybrać JAPONIA: AKAMARU?

  • przejazdy Shinkansenami (szybkie pociągi - bullet train);

  • wizyta w Nagoi stolicy prefektury Aichi;

  • wizyta w Sendai stolicy prefektury Miyagi;

  • podziwianie najpiękniejszych pejzaży Kraju Kwitnącej Wiśni (Miyajima - "chram unoszący się na wodzie", Matsushima - "wyspy sosen");

  • rejs po jeziorze Ashinoko i niezapomniany widok na Górę Fuji;

  • wizyta w Sento (japońskich łaźniach/spa).

Wariant ten powinien zainteresować osoby, które pragną przeżyć swoją przygodę życia w wersji komfort, a kwestia kosztów to sprawa drugorzędna. Noclegi w hotelach ★★★ /  ★★★★ gwiazdkowych. Podróż pomiędzy miastami kluczowymi szybką koleją - Shinkansen oraz wypełniony po brzegi atrakcjami plan wyprawy, to tylko nieliczne z atutów, jakie daje wybór tego wariantu odkrywania prawdziwego oblicza Japonii z Wataridori.

MAPA WYPRAWY

PLAN WYPRAWY - JAPONIA AKAMARU 2025.PNG

PLAN WYPRAWY

Image by Roméo A.

NAGOJA


Licząca ponad dwa miliony mieszkańców Nagoja jest czwartym najbardziej zaludnionym miastem Japonii, zaraz po Tokio, Jokohamie i Osace. Nagoja pełni rolę stolicy prefektury Aichi i jest głównym miastem równiny Nobi, jednej z trzech dużych równin wyspy Honsiu oraz ośrodkiem metropolitalnym i przemysłowym KKW. W okresie Edo pełniła ona funkcję "miasta zamkowego" prowincji Owari, rządzącego rodu Tokugawa. Pod koniec II Wojny Światowej znaczna część miasta, w tym większość jego zabytkowych budynków, uległa zniszczeniu podczas nalotów.
 

HIMEJI


Himeji to miasto znane ze wspaniałego zamku, powszechnie uznawanego za najpiękniejszy feudalny budynek tego typu w Japonii. Zamek Białej Czapli jest zarówno skarbem narodowym Kraju Kwitnącej Wiśni jak i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Z około pół milionem mieszkańców Himeji, jest drugim co do wielkości miastem w prefekturze Hyogo zaraz po Kobe.
 

Image by Vladimir Haltakov
Image by Nguyen TP Hai

FUSHIMI INARI


Fushimi Inari Taisha w Kioto to shintoistyczny kompleks świątynny poświęconych bóstwu Inari o nieokreślonej płci, któremu przypisuje się pieczę między innymi nad płodnością, owocnymi zbiorami, lisami czy też przemysłem. Potocznie kompleks nazywany jest "Świątynią 1000 bram Torii", a wszystko to za sprawą niekończących się pomarańczowych tuneli, zdobiących górskie zbocze. Swoją komercyjną popularność świątynia zyskała w 2005 za sprawą pamiętnej sceny z udziałem małej Chiyo​, bohaterki filmu "Wyznania Gejszy".
 

Image by Tsukada Kazuhiro

GIFU


Gifu to dosłowne i w przenośne serce Japonii, z nietkniętymi współczesnością wioskami położonymi w malowniczych pasmach górskich. Wysoko na górze Kinka, nad brzegiem rzeki Nagara, zamek Gifu oferuje jeden z najbardziej imponujących widoków ze wszystkich zamków w całej Japonii. To również tutaj w pobliskiej miejscowości Sekigahara miała miejsce kluczowa bitwa, która zjednoczyła naród Kraju Kwitnącej Wiśni. Wagę tego wydarzenia z 1600 roku, można doświadczyć na własnej skórze odwiedzając legendarne pole bitwy.
 

Image by Marek Piwnicki

KAMAKURA


Kamakura to kolejna ex-stolica Japonii. Miasto pełniło tą funkcję od 1192 do 1333 roku. Najsłynniejszym lokalnym zabytkiem jest bez wątpienia majestatyczny posąg Wielkiego Buddy (Daibutsu). Burzliwe losy buddy z brązu związane z tsunami, które nawiedziło okolicę sprawiły, że znajduje się on obecnie pod gołym niebem. Oprócz obiektów świątynnych, charakterystycznym znakiem rozpoznawczym "Kioto wschodniej Japonii" jest plaża pokryta ciemnym piaskiem wulkanicznym, skupiająca miłośników windsurfingu.
 

Image by Tara Vester

NARA


Nara to pierwsza stała stolica Japonii. Miasto zostało założone w 710 roku, pod nazwą Heijo. Ponieważ wpływy i polityczne ambicje potężnych klasztorów buddyjskich w mieście wzrosły i stały się poważnym zagrożeniem dla rządu, kapitał został przeniesiony do Nagaoku w 784 roku. Ze względu na swoją przeszłość, miasto jest pełne historycznych miejsc, w tym jednej z najstarszych i największych świątyń w kraju - Todaiji.
 

LOKALNE SMAKI

 

Kuchnia ojczyzny Gejsz i Samurajów szturmem podbija serca i kubki smakowe ludzi na całym świecie.  Japońska dieta składa się w dużej mierze z wszelkiej maści ryb, owoców morza, warzyw oraz ryżu, a wszystko to okraszone dużą ilością sosu sojowego. Może się to wydać zaskakujące ale sushi z którego słynie Kraj Kwitnącej Wiśni, nie jest głównym smakołykiem tej części świata. 

 

Podczas naszej wspólnej wyprawy przyjdzie nam skosztować między innymi: Japońskie Curry Rice, które to uznawane jest za najlepszą potrawę na świecie. Okonomiyaki - "naleśnik", którego głównym składnikiem jest kapusta pekińska. Takoyaki - smażone kulki z ciasta, wypełnione ośmiornicą oraz znane wszystkim Ramen w wielu odsłonach. Nie można oczywiście zapomnieć o lokalnych "słodkościach".  Dango – kluski robione z mochiko (mąki ryżowej). Taiyaki - ciasteczka w kształcie ryby, nadziewane słodką pastą z czerwonej fasoli azuk. Melonpan - słodka bułka pokryta cienką warstwą kruchego ciasta.

TRANSPORT

 

Wycieczki do Japonii nieodzownie kojarzą się z autokarem pełnym turystów, jeżdżącym z punktu "a" do punktu "b", nie z Wataridori! Podczas naszej wspólnej wyprawy, będziemy korzystać z lokalnego transportu: pociągi, metro, tramwaje, autobusy, promy oraz statki. Pomiędzy miastami kluczowymi, czeka nas niezapomniana podróż Shinkansenem (szybki pociąg - bullet train), który to bez wątpienia jest wizytówką i symbolem technologicznej potęgi Kraju Kwitnącej Wiśni.

Image by Richard Tao

OSAKA


Osaka jest drugą co do wielkości metropolią w Japonii oraz gospodarczą potęgą regionu Kansai. Za czasów feudalnych miasto znane było jako Naniwa. Przed okresem Nara, pełniło funkcję stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni. W XVI wieku, Toyotomi Hideyoshi wybrał Osakę na miejsce budowy swego zamku. Niestety po śmierci Hideyoshiego, Tokugawa Ieyasu przeniósł rząd do odległego Edo (Tokio). Współczesna Osaka to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Japonii. Nowoczesne drapacze chmur ustępują miejsca feudalnej zabudowie, która jest największą atrakcją tego miasta.
 

NOCLEGI

 

Intensywne, pełne wrażeń zwiedzanie potrzebuje zwieńczenia w postaci snu. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego miejsca w których przyjdzie nam zregenerować siły są dobierane skrupulatnie pod kątem standardów panujących oraz ich lokalizacji. Podczas wspólnej podróży spędzimy 14 nocy w hotelach ★★★ / ★★★★ gwiazdkowych (pokoje 2 osobowe).

Poniżaj znajdziesz przykładowe zdjęcia miejsc w których przyjdzie nam nocować podczas wyprawy do Kraju Kwitnącej Wiśni.