top of page
pexels-satoshi-hirayama-4058530.jpg

JAPONIA
ŚLADAMI AMRITY / 14 dni


To wyjątkowa przygoda w ojczyźnie gejsz i samurajów nawiązująca do światów NIOH, NIOH 2 oraz Sekiro, które to pełnymi garściami czerpią z feudalnej historii Japonii. Podążanie śladami legendy o 47 roninach, podziwianie najpiękniejszych zamków Kraju Kwitnącej Wiśni, to tylko nieliczne z atutów jakie daje wybór tego wariantu. 
A wszystko to w towarzystwie 
Rafała Nawrockiego "Demonidiasa", YouTubera będącego niekwestionowanym autorytetem i orędownikiem gier, którymi inspirowany jest plan wyprawy.


Dlaczego warto wybrać JAPONIĘ ŚLADAMI AMRITY?
 

  • wyjątkowa przygoda inspirowanym światem NIOH, NIOH 2 oraz Sekiro, w towarzystwie Rafała Nawrockiego "Demonidiasa";

  • noc w riokanie (hotel w tradycyjnym japońskim stylu);

  • wizyta w Nagoi stolicy prefektury Aichi;

  • podróż śladami 47 roninów;

  • podziwianie najpiękniejszych zamków Kraju Kwitnącej Wiśni (zamek w Osace, zamek w Himeji, zamek w Ako, zamek w Hiroszimie, zamek w Gifu, zamek Sunomata, zamek w Nagoi, zamek Odawara);

  • rejs po jeziorze Ashinoko i niezapomniany widok na Górę Fuji;

  • dwie wizyty w Sento (japońskich łaźniach / spa).

MAPA WYPRAWY

MAPA - JAPONIA - SLADAMI AMRITY.PNG

PLAN WYPRAWY

  • Dzień 1. TOKIO

  • Dzień 2. TOKIO

  • Dzień 3. KAMAKURA - JOKOHAMA

  • Dzień 4. OSAKA

  • Dzień 5. OSAKA

  • Dzień 6. HIMEJI - AKO

  • Dzień 7. HIROSZIMA - MIYAJIMA

  • Dzień 8. NARA - KIOTO

  • Dzień 9. KIOTO

  • Dzień 10. MINO

  • Dzień 11. GIFU

  • Dzień 12. NAGOJA

  • Dzień 13. HAKONE (widok na Górę Fuji)

  • Dzień 14. TOKIO

Image by Shino

KAMAKURA
JOKOHAMA


Kamakura to kolejna ex-stolica Japonii. Miasto pełniło tą funkcję od 1192 do 1333 roku. Najsłynniejszym lokalnym zabytkiem jest bez wątpienia majestatyczny posąg Wielkiego Buddy (Daibutsu). Burzliwe losy buddy z brązu związane z tsunami, które nawiedziło okolicę sprawiły, że znajduje się on obecnie pod gołym niebem. Oprócz obiektów świątynnych, charakterystycznym znakiem rozpoznawczym "Kioto wschodniej Japonii" jest plaża pokryta ciemnym piaskiem wulkanicznym, skupiająca miłośników windsurfingu.

Jokohama to drugie co do wielkości miasto w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dumą Jokohamy jest nabrzeże portowe zaadaptowane na atrakcję turystyczną. Minato Mirai 21, bo o nim mowa, to kompleks rozrywkowo - handlowy z lunaparkiem, centrami handlowymi oraz tarasem widokowym zlokalizowanym w Landmark Tower (Sky Garden Observatory). Nocą z jego szczytu, roztacza się najpiękniejsza urbanistyczna panorama na świecie. W Jokohamie znajduje się również największa chińska dzielnica w Japonii, której nie wypada nie odwiedzić.

NARA


Nara to pierwsza stała stolica Japonii. Miasto zostało założone w 710 roku, pod nazwą Heijo. Ponieważ wpływy i polityczne ambicje potężnych klasztorów buddyjskich w mieście wzrosły i stały się poważnym zagrożeniem dla rządu, kapitał został przeniesiony do Nagaoku w 784 roku. Ze względu na swoją przeszłość, miasto jest pełne historycznych miejsc, w tym jednej z najstarszych i największych świątyń w kraju - Todaiji.

Image by Falco Negenman
Image by Matteo Ferrero

KIOTO


Kioto to stara stolica Japonii. Miasto pełniło tą zaszczytną funkcję od roku 794 do 1868 roku. Obecnie jest ono siódmym co do wielkości miastem w kraju. Podczas wieloletniej historii, Kioto było niszczone poprzez wojny i pożary. Jednak największe spustoszenie, które mogło zrównać miasto z ziemią, nie miało ostatecznie miejsca. Ze względu na swoją wartość historyczną, Kioto usunięto z listy celów bombardowania atomowego podczas II Wojny Światowej. Gejsze, świątynie, kapliczki oraz inne budynki historycznie, to bez wątpienia wizytówka tego miejsca.

GIFU


Gifu to dosłowne i w przenośne serce Japonii, z nietkniętymi współczesnością wioskami położonymi w malowniczych pasmach górskich. Wysoko na górze Kinka, nad brzegiem rzeki Nagara, zamek Gifu oferuje jeden z najbardziej imponujących widoków ze wszystkich zamków w całej Japonii. To również tutaj w pobliskiej miejscowości Sekigahara miała miejsce kluczowa bitwa, która zjednoczyła naród Kraju Kwitnącej Wiśni. Wagę tego wydarzenia z 1600 roku, można doświadczyć na własnej skórze odwiedzając legendarne pole bitwy. 

Image by Nguyen TP Hai
Image by Ryunosuke Kikuno

NAGOJA


Licząca ponad dwa miliony mieszkańców Nagoja jest czwartym najbardziej zaludnionym miastem Japonii, zaraz po Tokio, Jokohamie i Osace. Nagoja pełni rolę stolicy prefektury Aichi i jest głównym miastem równiny Nobi, jednej z trzech dużych równin wyspy Honsiu oraz ośrodkiem metropolitalnym i przemysłowym KKW. W okresie Edo pełniła ona funkcję "miasta zamkowego" prowincji Owari, rządzącego rodu Tokugawa. Pod koniec II Wojny Światowej znaczna część miasta, w tym większość jego zabytkowych budynków, uległa zniszczeniu podczas nalotów.

Image by Vladimir Haltakov

HIMEJI, AKO


Himeji to miasto znane ze wspaniałego zamku, powszechnie uznawanego za najpiękniejszy feudalny budynek tego typu w Japonii. Zamek Białej Czapli jest zarówno skarbem narodowym Kraju Kwitnącej Wiśni jak i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Z około pół milionem mieszkańców Himeji, jest drugim co do wielkości miastem w prefekturze Hyogo zaraz po Kobe.

Ako to niepozorne miasto w Prefekturze Hyogo skrywa jedną z najpiękniejszych historii feudalnej Japonii. W 1702 roku czterdziestu siedmiu bezpańskich samurajów wzięło odwet za śmierci młodego pana Naganoriego Asano. Za zemstę na wysoko postawionym japońskim urzędniku Yoshinace Kirze, sprawcy zostali skazani na seppuku (rytualne samobójstwo). W ojczyźnie samurajów wydarzenie to zostało spopularyzowane m.in. za sprawą spektaklu w teatrze kabuki. Współcześnie historia opowiedziana została w pamiętnym filmie z 1941 roku w reżyserii Kenjiego Mizoguchi pt. "47 roninów" i mniej udanej ekranizacji z 2013 roku pod tym samym tytułem.

GOŚĆ SPECJALNY WYPRAWY

Rafał Nawrocki "Demonidias"


Przedstawiciel młodego pokolenia streamerów, specjalizujący się w grach z nurtu soulslike i soulsborne. Twórca contentu w formacie Let’s Play na swoim autorskim kanale YouTube "Demonidias". Dla niego wyzwania w grach to chleb powszedni, a fraza “YOU DIED” stanowi jedynie motywację do działania.
 

  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter