top of page
Image by QHUNG TA

JAPONIA 2024
WIELKA PRZYGODA MAŁYCH ODKRYWCÓW / 14 dni


Wyjątkowa podróż do ojczyzny gejsz i samurajów przygotowana specjalnie dla małych odkrywców i ich opiekunów. Podczas wyprawy oprócz klasycznego zwiedzania na podróżników czekają edukacyjne wycieczki oraz zajęcia prowadzone przez polskiego i japońskiego pedagoga. Wyjazd ten powinien zainteresować osoby, które pragną przeżyć swoją przygodę życia w towarzystwie latorośli od 5 do 11 roku życia. Noclegi w hotelach ★★★ / ★★★★ ze śniadaniem, podróż pomiędzy miastami kluczowymi szybką koleją - Shinkansen oraz wypełniony po brzegi atrakcjami plan wyprawy, to tylko nieliczne z atutów jakie daje wybór tego wariantu.
 

Dlaczego warto wybrać JAPONIĘ WIELKA PRZYGODA MAŁYCH ODKRYWCÓW?
 

  • unikalny plan zwiedzania przygotowany dla młodych odkrywców Japonii i ich opiekunów;

  • dedykowane dla młodych podróżników wycieczki oraz zajęcia dydaktyczne pod okiem polskiego i japońskiego pedagoga;

  • udział w zabawach i zajęciach integracyjnych w zaprzyjaźnionym japońskim przedszkolu;

  • wizyta w Tennoji Zoo oraz akwarium Kaiyukan w Osace;

  • przejazdy Shinkansenami (szybkie pociągi - bullet train);

  • całodzienna zabawa w Universal Studios Japan w Osace;

  • rejs po jeziorze Ashinoko i niezapomniany widok na Górę Fuji;

  • dwie wizyty w Sento (japońskich łaźniach/spa).

MAPA WYPRAWY

MAPA - JAPONIA - WIELKA PRZYGODA MAŁYCH ODKRYWCÓW_2024.png

PLAN WYPRAWY

Image by Neha Maheen Mahfin

AKO


Ako to niepozorne miasto w Prefekturze Hyogo skrywa jedną z najpiękniejszych historii feudalnej Japonii. W 1702 roku czterdziestu siedmiu bezpańskich samurajów wzięło odwet za śmierci młodego pana Naganoriego Asano. Za zemstę na wysoko postawionym japońskim urzędniku Yoshinace Kirze, sprawcy zostali skazani na seppuku (rytualne samobójstwo). W ojczyźnie samurajów wydarzenie to zostało spopularyzowane m.in. za sprawą spektaklu w teatrze kabuki. Współcześnie historia opowiedziana została w pamiętnym filmie z 1941 roku w reżyserii Kenjiego Mizoguchi pt. "47 roninów" i mniej udanej ekranizacji z 2013 roku pod tym samym tytułem.
 

UNIVERSAL STUDIOS JAPAN


Universal Studio Japan to park rozrywki inspirowany twórczością filmowców z USA. W Osaka Bay na powierzchni około 140 akrów, czeka nas 12 godzin wspaniałej zabawy. Odwiedzić można między innymi: interaktywną przygodę w SUPER NINTENDO WORLD, magiczną krainę Harry'ego Pottera z majestatycznym Hogwartem, niebezpieczny i pełen krwiożerczych dinozaurów Park Jurajski, wyrwany prosto z kart komiksów świat przyjacielskiego pająka z sąsiedztwa Spider-Mana oraz wiele, wiele więcej!
 

Image by Justin Lim
Image by bady abbas

JOKOHAMA


Jokohama to drugie co do wielkości miasto w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dumą Jokohamy jest nabrzeże portowe zaadaptowane na atrakcję turystyczną. Minato Mirai 21, bo o nim mowa, to kompleks rozrywkowo - handlowy z lunaparkiem, centrami handlowymi oraz tarasem widokowym zlokalizowanym w Landmark Tower (Sky Garden Observatory). Nocą z jego szczytu, roztacza się najpiękniejsza urbanistyczna panorama na świecie. W Jokohamie znajduje się również największa chińska dzielnica w Japonii, której nie wypada nie odwiedzić.
 

TOKIO
Asakusa


Największą i zarazem najbardziej charakterystyczną atrakcją Asakusy jest buddyjska świątynia z VII wieku. By dostać się do jej wnętrza, trzeba przejść przez bramę Kaminari, wizytówkę tej dzielnicy. Po jej przekroczeniu trafiamy prosto w sidła konsumpcji. Ulica Nakamise, kusząc łakociami ze straganów, prowadzi prosto pod drwi Sensoji Temple. Oprócz kompleksu świątyń  na uwagę zasługuje również Wieża Piwna Asashi, która wyglądem przypomina "złotą kupę" (kin no unko) oraz 634 metrowa wieża Tokyo Skytree.
 

Image by Hakan Nural
Image by Rafael Hoyos Weht

OSAKA


Osaka jest drugą co do wielkości metropolią w Japonii oraz gospodarczą potęgą regionu Kansai. Za czasów feudalnych miasto znane było jako Naniwa. Przed okresem Nara, pełniło funkcję stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni. W XVI wieku, Toyotomi Hideyoshi wybrał Osakę na miejsce budowy swego zamku. Niestety po śmierci Hideyoshiego, Tokugawa Ieyasu przeniósł rząd do odległego Edo (Tokio). Współczesna Osaka to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Japonii. Nowoczesne drapacze chmur ustępują miejsca feudalnej zabudowie, która jest największą atrakcją tego miasta.
 

Image by Roméo A.

HIMEJI


Himeji to miasto znane ze wspaniałego zamku, powszechnie uznawanego za najpiękniejszy feudalny budynek tego typu w Japonii. Zamek Białej Czapli jest zarówno skarbem narodowym Kraju Kwitnącej Wiśni jak i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Z około pół milionem mieszkańców Himeji, jest drugim co do wielkości miastem w prefekturze Hyogo zaraz po Kobe.
 

LOKALNE SMAKI

 

Kuchnia ojczyzny Gejsz i Samurajów szturmem podbija serca i kubki smakowe ludzi na całym świecie.  Japońska dieta składa się w dużej mierze z wszelkiej maści ryb, owoców morza, warzyw oraz ryżu, a wszystko to okraszone dużą ilością sosu sojowego. Może się to wydać zaskakujące ale sushi z którego słynie Kraj Kwitnącej Wiśni, nie jest głównym smakołykiem tej części świata. 

 

Podczas naszej wspólnej wyprawy przyjdzie nam skosztować między innymi: Japońskie Curry Rice, które to uznawane jest za najlepszą potrawę na świecie. Okonomiyaki - "naleśnik", którego głównym składnikiem jest kapusta pekińska. Takoyaki - smażone kulki z ciasta, wypełnione ośmiornicą oraz znane wszystkim Ramen w wielu odsłonach. Nie można oczywiście zapomnieć o lokalnych "słodkościach".  Dango – kluski robione z mochiko (mąki ryżowej). Taiyaki - ciasteczka w kształcie ryby, nadziewane słodką pastą z czerwonej fasoli azuk. Melonpan - słodka bułka pokryta cienką warstwą kruchego ciasta.

TRANSPORT

 

Wycieczki do Japonii nieodzownie kojarzą się z autokarem pełnym turystów, jeżdżącym z punktu "a" do punktu "b", nie z Wataridori! Podczas naszej wspólnej wyprawy, będziemy korzystać z lokalnego transportu: pociągi, metro, tramwaje, autobusy, promy oraz statki. Pomiędzy miastami kluczowymi, czeka nas niezapomniana podróż Shinkansenem (szybki pociąg - bullet train), który to bez wątpienia jest wizytówką i symbolem technologicznej potęgi Kraju Kwitnącej Wiśni.

Image by Ming Fang

TOKIO
Odaiba


Odaiba to duża sztuczna wyspa w Zatoce Tokijskiej, która została "usypana" w celach obronnych. Na początku lat 90-tych, przekształcono ją w główny ośrodek handlowo-mieszkaniowo-rekreacyjny. Odaiba podobnie jak Minato Mirai 21 w Jokohamie, jest miejscem w okolicy Greater Tokio Metropolitan, gdzie wybrzeże nie jest blokowane przez przemysł i jest ogólnodostępne. Najbardziej nietypową atrakcją Odaiby i zarazem "strażnikiem" wyspy, jest 20 metrowy Gundam (*ogromny robot z japońskiej animacji o tym samym tytule), wykonany w skali 1/1.
 

NOCLEGI

 

Intensywne, pełne wrażeń zwiedzanie potrzebuje zwieńczenia w postaci snu. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego miejsca w których przyjdzie nam zregenerować siły są dobierane skrupulatnie pod kątem standardów panujących oraz ich lokalizacji. Podczas wspólnej podróży spędzimy 14 nocy w hotelach ★★★ / ★★★★ gwiazdkowych (ze śniadaniem, pokoje 2-3 osobowe). 

Poniżaj znajdziesz przykładowe zdjęcia miejsc w których przyjdzie nam nocować podczas wyprawy do Kraju Kwitnącej Wiśni.